Aktualności Biblioteka Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Hundziak Andrzej|
Sklepik z zabawkami - miniatury na akordeon

 

Matuszewski Mariusz
4 Utwory na skrzypce z fortepianem

Publikacja zawiera cztery łatwe utwory współczesnego polskiego kompozytora - Mariusza Matuszewskiego - w opracowaniu na skrzypce z fortepianem. Utwory powstały w latach: 2002 - 2004.

Dezyderiusz Danczowski
Miniatury na wiolonczelę i fortepian

Wybitna polska skrzypaczka, Kaja Danczowska, dokonała sensacyjnego odkrycia przy przeglądaniu spuścizny po jej dziadku, Dezyderiuszu Danczowskim. Okazało się, że był on nie tylko wybitnym wiolonczelistą,wspaniałym pedagogiem, duszą towarzystwa i szachistą, ale także kompozytorem! Odnalezione oryginalne kompozycje, jak również         opracowania i transkrypcje literatury światowej trafiły do Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z gorącą rekomendacją profesora Kazimierza Michalika i właśnie w ten sposób możemy oddać w ręce wiolonczelistów ten zbiór ciekawych i świetnie napisanych utworów.

Paweł Wójtowicz
Utworeczki na dwoje skrzypiec

Utworeczki przeznaczone są dla uczniów w ich pierwszym etapie kształcenia na instrumencie. Znajdziemy tu "wpadające w ucho" melodie o tytułach związanych z dziecięcym światem baśni i bajek. I skrzypce w wielu utworach są głosem przewodnim, natomiast II skrzypce towarzyszą im wypełniając harmonię. Nie jest to jednak zasadą. Znajdziemy tu również utworki o równorzędnych partiach, gdzie melodia przeplata się przez głosy, uzupełniające się wzajemnie.

Ostrowicka Beata
Dydko i film

Tym razem zapraszamy dzieci do magicznego świata filmu.

Fryderyk Chopin
Grande Valse Brillante a-moll. Miniatury na flet
Życzenie. Miniatury na flet
Nokturn Es-dur. Miniatury na flet

Ludwig van Beethoven:
Oda do radości 4-głosowy chór  dziecięcy a cappella

Smoleńksa-Zielińska Barbara: "Fryderyk Chopin i jego muzyka"

Chopin przedstawiony na tle środowiska rodzinnego wśród przyjaciół i wybitnych osobowości epoki romantycznej, zaprezentowane są także miejsca bliskie kompozytorowi. Żywa i ciekawa narracja została tu połączona z bogatą i ważką treścią. Ilustracje autorstwa Marty Ignerskiej są pełne humoru i stanowią niewątpliwy walor tej publikacji.

Anna Czerwińska-Rydel: "Rzecz o Fryderyku Chopinie Jaśnie Pan Pichon"

Książka ukazuje czasy Fryderyka Chopina, przybliża jego postać – zabiera Czytelnika w podróż śladami rodziny i dzieciństwa wielkiego kompozytora. Czyż można bowiem poznać kogoś, nie sięgając do jego korzeni? Gdzie dorastał? O czym marzył? Co sprawiło, że jego polonezy, sonaty, mazurki i preludia do dziś czarują nie tylko nas, Polaków, ale i ludzi z dalekich krajów, którzy nigdy być może nie poznaliby szumu deszczu w koronach mazowieckich wierzb, ludowych przyśpiewek żniwiarzy wracających po męczącym dniu do domów, stukotu końskich kopyt o warszawski bruk, gdyby nie Chopin? Słychać to wszystko w jego muzyce do dziś, mimo, że wierzby już inne, a na ulicach nie powozy czy dorożki, a samochody...

Godło Polski

BIP

Logowanie