Aktualności Wydarzenia Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniu 12 maja 2017 roku miał miejsce wyjazd klasy skrzypiec do Warszawy.

W wycieczce udział wzięły skrzypaczki z naszej szkoły wraz z rodzicami oraz opiekunem Panem Szymonem Teleckim.

Zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 13:00. Po dwóch godzinach podróży dotarliśmy do Warszawy. Pogoda była naprawdę ładna, dlatego spacerowaliśmy uliczkami miasta.

Weszliśmy do Kościoła Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina, aby obejrzeć jego piękne wnętrze. Potem udaliśmy się do budynku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Gdy go zwiedzaliśmy, natknęliśmy się na próbę Kapeli ze Wsi Warszawa wraz z chórem akademickim. Wszystkim bardzo się to spodobało, ponieważ była to ciekawa, nieco odmienna forma muzyki. Następnie poszliśmy do restauracji. Po posiłku udaliśmy się do budynku Filharmonii Narodowej. Byliśmy uczestnikami wykładu wprowadzającego pt. ,,Archaiczność jako forma wyrazu” prowadzonego przez Pana Bartosza Kamińskiego. Po wykładzie przeszliśmy do sali koncertowej. Tego wieczoru widzowie usłyszeli koncert symfoniczno-oratoryjny składający się z dwóch części.

Na początku na scenę wszedł dyrygent Paweł Kapuła, Orkiestra Filharmonii Narodowej oraz solista Sergey Khachatryan. W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy ,,Zaczarowane jezioro” op.62 Antolija Ladowa oraz ,,Koncert skrzypcowy d-moll” op.47 Jeana Sibeliusa. Skrzypek dostał głośne brawa. Publiczność wiwatowała tak długo, że pojawił się ponownie na scenie i zagrał jeszcze jeden utwór. Potem nastąpił antrakt.

W drugiej części koncertu na scenie zjawił się Chór Filharmonii Narodowej, organista Piotr Wilczyński oraz soliści: Ewa Wolak (kontralt) i Michał Partyka (baryton). Zabrzmiało ,,Requiem op.9” Mauricego Duruflé. Wszyscy byli zauroczeni i zachwyceni widowiskiem.

Po udanym dniu mogliśmy wrócić do Sierpca.

Ola Rutkowska

Godło Polski

BIP

Logowanie