Aktualności Koncerty i konkursy I Wewnątrzszkolny Konkurs Pianistyczny "Z FORTEPIANEM ZA PAN BRAT"

I Wewnątrzszkolny Konkurs Pianistyczny "Z FORTEPIANEM ZA PAN BRAT"

W dniu 14 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole I Wewnątrzszkolny Konkurs Pianistyczny „Z FORTEPIANEM ZA PAN BRAT” przeznaczony dla uczniów klas fortepianu.

Pomysłodawcą konkursu była p. Izabela Jezierska.

Celem konkursu było wyłonienie uzdolnionych uczniów, wymiana doświadczeń między nauczycielami klas fortepianu, konfrontacja dokonań pedagogicznych oraz podnoszenie poziomu pedagogiki fortepianowej.

W konkursie wzięło udział 16. młodych adeptów sztuki pianistycznej, którzy wykonywali różnorodne utwory: etiudy, formy polifonizujące, części sonatin lub sonat oraz utwory dowolne. Każdy z wykonawców zaprezentował jeden utwór z pamięci.

Jednoetapowe przesłuchania konkursowe odbyły się w formie występu publicznego. W konkursie wyszczególniono następujące grupy:

- Grupa I (kl. I – II c. 6 oraz kl. I c.4) – 9 uczestników;

- Grupa II (kl. III – IV c.6 oraz kl. II c.4) – 5 uczestników;

- Grupa III (kl. VI c. 6) – 2 uczestników.

Jury konkursu, pod przewodnictwem p. Dyrektor Barbary Bońkowskiej, stanowili pedagodzy klas fortepianu : p. Rafał Gzella, p. Izabela Jezierska, p. Agnieszka Zdziarska oraz p. Sławomir Makowski.

Wyróżnienia otrzymali: Lena Jaworska oraz Mateusz Motylewski.

II nagrodę ex aequo przyznano: Annie Dołęgiewicz , Aleksandrowi Laskowskiemu oraz Radosławowi Żuchińskiemu.

I nagrodę w II grupie zdobyła Małgorzata Zdziebłowska z klasy p. Konrada Mazurowskiego

I nagrodę ex aequo zdobyli: Julia Kruszewska, Antoni Mroczkowski oraz Wiktor Hoffman.

Gratulacje dla wszystkich wykonawców!!!

Uczestnicy konkursu z dyplomami Uczestnicy konkursu

Statuetki-nagrody wykonał uczeń Mateusz Cywiński